Kalibrace alkohol testerů

Kalibrování alkohol testerů BACtrack zajišťuje distributor 

Pokud máte zájem o kalibraci alkohol testeru BACtrack, pošlete nám svůj přístroj s požadavkem na jeho kalibraci na adresu: Sunnysoft, s.r.o., Kovanecká 2390/1a, 190 00  Praha 9. Připište prosím svou adresu, na kterou Vám máme Váš zkalibrovaný alkohol tester odeslat zpět. Cena služby je 549,- Kč + poštovné. Platba probíhá na dobírku.

První kalibrace modelů Keychain, Trace Pro, S80 Pro, C6 Keychain a C8 je zdarma.

Kalibraci zdarma je třeba uplatnit do 1 roku od nákupu (rozhoduje datum uvedené na dokladu o koupi).

U modelu Trace Pro (BT-P3) lze změnit jednotky měření z BAC na promile pouze servisním zásahem.
Pokud máte o změnu jednotek zájem, uveďte to prosím při odeslání produktu na kalibraci a my vám je rádi ZDARMA nastavíme.

Kdy je nutné alkoholtester zkalibrovat?

  • Pokud alkoholtester nezobrazuje žádné výsledky, výsledky testů jsou nekonzistentní, nebo jsou hodnoty neobvykle vysoké nebo nízké, měl by být výrobek odborně zkalibrován.
  • Alkoholtestery BACtrack stupně Pro (Trace Pro, S80 Pro) doporučujeme kalibrovat min. každých 12 měsíců. Alkoholtestery bez stupně Pro je nutné kalibrovat častěji, min. po 6 měsících.
  • Vždy je však potřeba zohlednit četnost používání. Pokud je alkoholtester používán každý den, bude pravděpodobně nutné provést kalibraci dříve.
  • Pro zajištění optimálního výkonu musí být všechny alkoholtestery pravidelně kalibrovány. Není-li kalibrace prováděna podle doporučených časových rámců, může dojít k poškození snímače.
  • Pamatujte také na to, že pokud přístroj delší dobu nepoužíváte (cca 4-5 týdnů), snímač může vyschnout. Proto alespoň jednou za měsíc do přístroje dýchněte, aby byl snímač udržován v dobrém provozním stavu.

O kalibraci

Kalibrace BACtrack alkoholtesterů je citlivý proces prováděný vyškolenými techniky v kontrolovaném prostředí. Během kalibrace procházejí snímačem známé koncentrace alkoholu a tak mohou být nastaveny výchozí hodnoty pro testování. Přesnost přístroje je sledována na všech úrovních intoxikace alkoholem.

V rámci kalibrace je prováděn kompletní diagnostický test, zahrnující mechanickou kontrolu, kontrolu průtoku vzduchu a kontrolu přesnosti.

Přístroj je vrácen se závěrečnou zprávou o kalibraci, která stvrzuje, že byl alkoholtester důkladně zkontrolován, zkalibrován a vrácen v provozním stavu.

Máte další dotazy?

Napište nám zprávu…

11 + 3 =